D.U.K.

—–
Ar vanduo pateks po plokštėmis ir pradės dvokti?

Per 20 prekybos metų neturėjome tokių klientų nusiskundimų. Tiesą sakant, dauguma draudimo kompanijų netgi rekomenduoja Flexi – Tile produkciją probleminiams plotams, kurie patvindavo ar būdavo nuolat užliejami vandeniu, nes vanduo nuteka po plokštėmis, todėl nėra poreikio keisti vandens apgadintos dangos.

Sukurta preciziška plokščių sujungimo technologija leidžia tvirtai (sandariai) sujungti plokštes, bet neteigiame, kad vanduo nepratekės 100%. Jei ant plokščių ilgam paliekami ar kaupiasi dideli vandens kiekiai, įmanoma, kad vanduo prasisunks pro sujungimus.
Dažniausiai mūsų teiraujasi, ar vanduo kaupsis (po plokštėmis) ir pradės skleisti kvapą (blogą kvapą), bet to nebus. Visų pirma PVC gamybai naudojamos cheminės medžiagos veikia kaip natūralūs biocidai neleidžiantys augti bakterijoms, dėl jų (bakterijų) ir atsiranda blogas kvapas; antra, vanduo po plokštėmis išgaruos per sujungimus, vien dėl to, kad temperatūra virš plokščių bus aukštesnė, nei po plokštėmis.

—-
Kaip surenkamos grindys?

—-
Grindų surinkimo instrukcija

Ecotile-Installation-Handbook-LT-2017_20191030


Kas nugalės – PVC surenkamos grindų plokštės ar epoksidinės liejamos grindys?

Nemažai klientų mano, kad epoksidinės grindys yra lengvas būdas apsaugoti betoną. Vis dėlto per ilgesnį laiką tampa akivaizdu, kad išlaikyti (priežiūra, dažymas, taisymas) epoksidines grindis yra brangiau ir mažiau efektyvu, nei pasirinkus PVC surenkamas grindų plokštes.

Betonas – tai korėta medžiaga, gaunama kietėjant rišamųjų medžiagų (cemento), užpildo (smėlio, žvyro) ir vandens mišiniui. Ši medžiaga “kvėpuoja”, trūkinėja, o iš žemės kylanti drėgmė persisunkia per betoną.

Įprastai maždaug per pusmetį pasirodo pirmosios problemos po epoksidinių grindų išliejimo. Po apačia esančiam betonui trūkinėjant drėgmė kyla ir pažeidžia grindų dažus, kurie ima trūkinėti bei luptis. Epoksidas dažomas vientisai, todėl sutrūkinėjusių vietų neuždažysite, nebent perdažysite visas grindis. Taip pat ir aktyvus automobilių, palečių krautuvų, keltuvų, net ir pėsčiųjų eismas greitai dėvi šiuos dažus.

Liejant epoksidines grindis naudojami kenkiantys bei pavojingi chemikalai. Prieš liejimą betoną reikalinga padengti chemikalais ir/arba nušlifuoti. Daugelio epoksidinių grindų dažų garuose yra kenksmingų lakiųjų organinių junginių, kurie gali sukelti kvėpavimo problemų, galvos skausmą, nudegimus, akių ašarojimą. Patalpoje lakiųjų organinių junginių poveikis yra 10 kartų stipresnis, nei lauke.

Pagrindiniai rūpesčiai prasideda, kai išliejus epoksidines grindis po poros metų jas reikia perdažyti – pradedant išlaidomis dažytojams (taip pat skaičiuotinas ir senų dažų pašalinimas), pavojingais chemikalais ir baigiant ilgu patalpos veikimo/darbų stabdymu – įprastai epoksidinių grindų liejimas ar tvarkymas užima 3-5 dienas nedidelėje poros šimtų kv. m. patalpoje.

PVC plokštes paprasta kloti tiesiog ant seno tvirto pagrindo – nebūtina jo ruošti prieš klojant, nereikalingi grindų klojimo specialistai. Galima kloti tiesiog and senų epoksidinių grindų, įtrūkinėjusio betono, linoleumo, plytelių, medinių ir daugelio kitų senų grindų. Šioms plokštėms taikoma 10-25 metų garantija užsakovui leis pamiršt grindų problemas ne trumpesniam, nei nurodyta, laikui. Jei plokštė būtų sugadinta, be rūpesčio ją išimsite ir įdėsite naują.

PVC grindų privalumai:

– Po klojimo nereikia laukti, galima naudoti iškart

– Nereikia jokio specialaus pagrindo paruošimo

– Nereikia grindų meistrų

– Nėra jokių pavojingų cheminių medžiagų

– Itin sunkiai sudėvimos, atsparios ir patvarios

– Atsparios daugeliui chemikalų

– Puikiai sulaiko šilumą bei izoliuoja garsą

– Lankstus grindų dizainas, paprasta jį pakeisti ar grindis išardyti pagal poreikius

– Jei keičiate patalpą – grindis nesunkiai išardysite ir persivešite su savimi.

Kas laimėjo?

Epoksidinės grindys pralošė dėl jų įrengimui būtino ilgo darbų stabdymo patalpoje, kenksmingų chemikalų ir brangaus išlaikymo, priežiūros, remonto.

PVC plokštės nugalėjo dėl minimalaus klojimo termino – nebūtina stabdyti patalpoje vykdomų darbų, nėra pavojingų/kenksmingų medžiagų, minimalios išlaidos priežiūrai, kur kas ilgalaikiškesnės.


Kita informacija ruošiama